رادیو نت

با پیشرفت تکنولوژی و تغییر راه‌های ارتباطی مشتریان با سازمان‌های مختلف و انتخاب ساده‌ترین راه توسط آن‌ها، مراکز تماس و همچنین مراکز ارتباط از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار شده‌اند. به همین خاطر داشتن اطلاعاتی در خصوص نحوه‌ عملکرد آن‌ها، منجر به ایجاد یک تجربه مثبت، هم برای مشتریان و هم برای شرکت ارائه دهنده خدمات خواهد شد. با عنایت به این موضوع، روش‌های یادگیری و آموزش نیز از کلاس‌های حضوری فراتر رفته و شیوه‌های مختلفی برای دسترسی به اطلاعات ایجاد شده است؛ یکی از این شیوه‌ها ارائه پادکست‌های آموزشی می‌باشد. رادیو نت پادکست‌هایی در خصوص معرفی مراکز تماس، تفاوت آن‌ها با مراکز ارتباط، چگونگی ایجاد شدن آن‌ها و جزئیاتی در رابطه با هر آنچه به مراکز تماس مربوط است را در اختیار شنوندگان قرار می‌دهد.

در رادیو نت سعی بر این است که شما با مفاهیم و بخش‌های مختلف یک مرکز ارتباط با مشتری که با زبانی ساده بیان می‌گردد، بیشتر آشنا شوید. هر قسمت از این پادکست‌ها به یکی از موضوعات مربوط به مرکز تماس می‌پردازد.

پس در صورتی که شما در این صنعت مشغول فعالیت هستید و یا به مباحث مربوط به نحوه برقراری ارتباط با مشتری علاقه‌مندید، پادکست‌های رادیو نت را دنبال کنید.

استانداردهای مرکز تماس

در قسمت چهارم رادیو کال سنتر، به بررسی استاندارهای مرکز تماس می‌پردازیم و رایج‌ترین آن‌ها...
پادکست مراحل و هزینه‌های راه‌اندازی مرکز‌تماس

مراحل و هزینه‌های راه‌اندازی مرکز‌تماس

ما در این قسمت سعی می‌کنیم مراحل و هزینه‌های راه‌اندازی مرکز‌تماس را توضیح دهیم....
پادکست اهمیت مرکز تماس

اهمیت مرکز تماس

در بازار بسیار رقابتی این روزها، کسب و کارها برای بدست آوردن وفاداری مشتری...
پادکست مرکز تماس

مرکز تماس چیست؟

مرکز تماس چیست؟ مرکز تماس در بسیاری از کسب و کارها یکی از...
keyboard_arrow_up
مشاوره

درخواست مشاوره رایگان

    در صورت نیاز به مشاوره می توانید فرم را تکمیل نمایید و یا با ما ر ارتباط باشید.